Skip to content

Zelená Strecha

Branislav Siklienka je podnikateľ, ktorý vymenil korporáciu za budovanie vlastného sna. Ako predmet podnikania si zvolil víziu udržateľného stavebníctva a zo svojím projektom zelená-strecha.sk sa začal venovať téme tvorby priaznivejšej mikroklímy na strechách domov. Pomohli sme postaviť web Zelená-strecha.sk ako transformáciu jeho pôvodnej spoločnosti Sky Gardens s cieľom stať sa jedným z najnavštevovanejších webov o zelených strechách na Slovensku.

Myslíme že sa to podarilo vhodnou voľbou stratégie a jej napĺňania ako na webe tak na sociálnych sieťach práce v tradičných médiách a vracanie zaujímavého obsahu do vyhľadávania s dobre nastaveným SEO. Čomu všetkému sme sa postupne venovali?

Webdesign a SEO služby | digital.zariadim.sk

Tvorba loga a vizuálnej identity

Súčasťou redizajnu existujúcej web stránky bola tvorba nového loga, tak aby sme jednoducho zvýraznili predmet podnikania, novú web stránku ako značku aj kľúčové slovo, a zároveň sme dočasne vytvorili premostenie medzi názvom pôvodnej firmy a pôvodného webu.

Tvorba loga | digital.zariadim.sk

Práca s referenciami

Pre naštartovanie podnikania v inovatívnej oblasti je veľmi dôležitý autentický príbeh ľudí ktorý už toto riešenie vyskúšali preto sme zvolili mix stratégie budovania referencií ako na našom portáli. Tak aj formou podstránok s realizáciami na webe klienta ako aj podstránka referencií súkromných aj firemných zákazníkov.

Kompletná správa digitálneho marketingu berino.sk | digital.zariadim.sk

Redizajn web stránky zelena-strecha.sk a SEO služby

Naša spolupráca sa rýchlo rozšírila hlavne vďaka tomu že klient síce už mal takmer hotovú web stránku ale jeho požiadavka bola postupne rozširovať SEO pozície a bohužiaľ súkromná CMS platforma na ktorej bol web postavený ponúkala veľmi nevhodný pomer úprav za náklady, hlavne pri potrebe pravidelných príspevkov. Pripravili sme novú štruktúru webu podľa kľúčových slov a nové podstránky, podľa požiadaviek zákazníkov. Následne sme urýchlene prerobili celý web a každý mesiac sme ho následne rozširovali o ďalšie sekcie: výhody zelených striech, typy zelených striech, ale hlavne služby pre jednotlivé typy zákazníkov. Ďalším prirodzeným rozšírením bol blog a následne časť v médiách.

Súčasťou SEO služieb pre klienta je technická úprava webu, On-site / Off – site SEO – práca s kľúčovými slovami pre jednotlivé stránky, zlepšenie návštevnosti a viditeľnosti vo vyhľadávačoch. SEO práca s fotografiami, tvorba obsahu, úprava textov s využitím vyhľadávaných kľúčových slov a linkbuilding.

Tvorba mikrostránok vianocnestromceky.skygardens.sk

Úlohou bolo spraviť jednoduchý web za minimum peňazí a za maximálne 2 dni. Výsledkom bolo vytvorenie jednoduchej prehľadnej mikrostránky. Mikrostránku sme podporili článkom o výbere vianočného stromčeka, založením nového profilu Google Moja Firma, optimálnym nastavením inzercie a následnou propagáciou na sociálnych sieťach.

Tvorba mikrostránok | digital.zariadim.sk

V roku 2020 náš klient založil Asociáciu pre zelené strechy a zelenú infraštruktúru, spoločne sme sa pustili do projektu vytvorenia podstránky, ktorá propaguje zelené strechy, zvyšuje povedomie o ich dôležitosti a hlavne združuje architektov, developerov, záhradníkov, univerzít, samospráv a štátnych inštitúcií. Cieľom bolo vytvoriť jednoduchú, prehľadnú web stránku s formulárom pre pridanie sa do členstva.

Tvorba web stránok | digital.zariadim.sk

Súťaže zelená strecha

Naším ďalším spoločným projektom bol 1. ročník súťaže ZELENÁ STRECHA ROKU 2022. Okrem vytvorenia kompletných podstránok si klient prial vytvoriť vlastné unikátne hlasovanie. Hlasovanie malo byť anonymné, dostupné aj v priestoroch bez hardvérových zariadení, jednoduché, intuitívne s okamžitou dostupnosťou výsledkov. Samozrejmosťou bola naša plná podpora na sociálnych sieťach a blogovej platforme

Súťaž Zelená strecha roku 2022 zelenestrechy.org | digital.zariadim.sk

Sociálne siete a Google firemný profil

Klient si postupne veľmi úspešne buduje bázu sledovateľov v rôznych sociálnych sieťach najmä v sieti Facebook a Linked IN. Našou úlohou je len konzultácia jeho práce, a niekedy príprava obsahu redistribúcie článkov z tradičných médií, čo je veľkou výhodou pretože príspevky klienta do sociálnych sietí sú autentické a klient pracuje nielen s obsahom ale aj s priamou komunikáciou s followermi a zákazníkmi. Našou prácou je samozrejme inzercia v sociálnych sieťach formou sponzoringu a remarketingu.

Pre klienta sme nastavili a vyplnili profil Google moja firma, využívame propagáciu noviniek prostredníctvom príspevkov s využitím kľúčových slov. Ďalšie informácie nájdete aj na klientovej mikrostránke zelena-strecha.business.site.

Správa sociálnych sietí | digital.zariadim.sk
Správa sociálnych sietí | digital.zariadim.sk

Eshop

Ďalším prirodzeným rozšírením podnikania klienta bola tvorba eshopu, ktorý je mixom klasického eshopu s offline objednávkovým formulárom, kde špecifikom tohto obchodu sú aj veľkoobchodné ceny pre registrovaných partnerov.

Tvorba E-shopu | digital.zariadim.sk